LILLOMARKA ARENA: Skyting var en populær post i Multisportuka. 200 barn og unge har denne uka avfyrt opp mot 5.000 skudd, og det ga mersmak sier Sofia Sara Aali (9) fra Høybråten. Foto:
LILLOMARKA ARENA: Skyting var en populær post i Multisportuka. 200 barn og unge har denne uka avfyrt opp mot 5.000 skudd, og det ga mersmak sier Sofia Sara Aali (9) fra Høybråten. Foto:Bilde 1 av 5

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Denne uka inntok 200 barn og unge skytebanen i Lillomarka arena

Den siste uka av sommerferien har 200 barn og unge i alderen 9 til 15 år brukt på multisportuka med tøffe tak på brytematta og opp mot 5000 avfyrte skudd på skytebanen.

Multisportuka er en aktivitetsuke for barn og unge i alderen 9 til 15 år i regi av langrennsgruppene til Høybråten og Stovner IL og Lillomarka Skiklubb med en rekke aktiviteter som bading, myrfotball, bryting og mer. Denne uka har høybråtenjenta Sofia Sara Aali (9) og 199 andre barn også fått testet seg i skiskytterarenaen i Lillomarka arena med rifle og skarp ammunisjon foran blinken.