– Vi hadde en grundig diskusjon i hovedstyret om rekrutteringsprosessen. Til slutt valgte vi den raskeste og sikreste veien, ved å gå til vårt eget nettverk. Jone har tidligere jobbet frivillig i basketgruppen Haugerud Hawks og kjenner klubben godt. Vi er veldig glade for at han takket ja, sier styreleder Dag Endal.
– Store sko å fylle
Jone Hjorteland ser frem til å ta fatt på oppgavene i Haugerud IF, som står overfor en spennende periode med videre utvikling og byggeprosjekter i området.
– Jeg har stor respekt for arbeidet som er lagt ned de siste årene. Haugerud IF har utviklet en tydelig identitet som går utover det sportslige. Jeg gleder meg til å videreføre dette arbeidet og sørge for at klubben opprettholder et godt idrettstilbud i en tid preget av store endringer, sier Jone Hjorteland.
Avtroppende daglig leder Thor Olav Tvedt Delgado-Rodriguez har stor tro på sin etterfølger:
– Jone er den rette personen til å ta klubben videre. Han var ønsket fra starten av prosessen, og jeg er trygg på at han vil bidra til fortsatt vekst og utvikling i Haugerud IF.
Thor Olav har også tilbudt seg å bidra videre som frivillig i Haugerud Fotball, en løsning klubben ser frem til å konkretisere.

DEDIKERT: Jone Hjorteland er ikke ukjent med Haugerud IF. Han har tidligere bidratt som frivillig i basketgruppen Haugerud Hawks, der han engasjerte seg med stor innsats og entusiasme – selv med en full jobb i et annet idrettslag. Dette engasjementet lover godt for hans nye rolle som daglig leder i klubben. Foto: Haugerud IF.
Erfaring og kompetanse
Jone Hjorteland har en mastergrad i «kultur og samfunn» fra Norges Idrettshøgskole. I Heming IL har han hatt ansvar for allidrett og organisasjonsutvikling, samt vært klubbens kontaktperson for Nabolagsklubb-prosjektet. Hans engasjement for politikk og samfunn passer godt i Haugerud IF, som har gjort sitt samfunnsarbeid til et viktig kjennetegn.
– Jone har vist stor innsats for idretten, også hos oss i Haugerud. Selv med full jobb i Heming meldte han seg som frivillig i basketgruppen Haugerud Hawks, noe som vitner om et sterkt engasjement, sier Dag Endal.
Ser på klubbens fremtid
Byttet av daglig leder gir hovedstyret en mulighet til å vurdere hele klubbens administrasjon. Med en ny utviklingsplan for 2026–2030 og en kommende byggeperiode rundt idrettsanlegget er behovet for økt arbeidskraft stort.
– Haugerud IF er en klubb i vekst, og vi skal sørge for at vi er godt rustet til å møte både utfordringer og muligheter i årene som kommer, avslutter styreleder Dag Endal.
Jone Hjorteland tiltrer stillingen i løpet av de kommende ukene.

