TIL Å TA OG FØLE PÅ: Tre kamper har gitt full pott og seks poeng på Linje 5 som med god grunn kunne slippe jubelen løs etter at Sandefjord 2 var beseiret.
Med ny to-poenger er Linje 5 formlaget i 2. divisjon og på trygg grunn
Sandefjord 2 stilte godt forberedt og forsøkte å felle Linje 5 ved å mannsmarkere stjernespiller Emil Midtbø Sundal, men da tok ungguttene ansvar og leverte til toppkarakter i groruddølenes tredje strake seier.
Det var store forventninger til nysigneringen Emil Midtbø Sundal før debuten hans mot Øyestad i forrige runde. Veteranen leverte med det samme og hadde scoret samtlige av lagets åtte mål da stillingen var 8-8 halvveis ut i 1. omgang. Det endte til slutt med Linje 5-seier, og i helgen var det duket for bortekamp mot Sandefjord 2 der Linje 5s nysignering ikke hadde gått dem hus forbi. Hjemmelaget satte frimerke på Midtbø Sundal - mannsmarkering - gjennom hele kampen, og det fungerte til en viss grad. Midtbø Sundal scoret bare to ganger, men trakk spillere på seg og skapte store rom til lagkameratene sine å herje i. Preben Langfjell Kibsgaard, født i 2006, leverte til bestemannspris og scoret seks ganger samtidig som keeper Fredrick Solberg Knudsen leverte flere matchvinnende redninger bakover. Linje 5 sikret sin tredje strake seier på rad med 30-26 i Jotunhallen og har nå kommet seg opp fra nedrykkssumpen.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play