Lars Nordin fra Grorud står på ski i Lillomarka arena nesten hver dag. Vi møter ham lørdag midt på dagen, 3 dager før julaften.
- Jeg er pensjonist, og har muligheten til å stå på ski her ofte på dagtid , forteller han.
Han gleder seg til å kunne gå videre innover Lillomarka når det blir mer snø, men foreløpig er det arenaen som gjelder. Han er ofte innover til både Sinober og Solemskogen og ellers i Lillomarka i løpet av vinteren.
Lars Nordin fra Grorud står på ski i Lillomarka arena nesten hver dag. Vi møter ham lørdag midt på dagen, 3 dager før julaften. - Jeg er pensjonist, og har muligheten til å stå på ski her ofte på dagtid , forteller han. Han gleder seg til å kunne gå videre innover Lillomarka når det blir mer snø, men foreløpig er det arenaen som gjelder. Han er ofte innover til både Sinober og Solemskogen og ellers i Lillomarka i løpet av vinteren.Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Finn fram skiene og nyt juledagene i Lillomarka Arena, forholdene er gode

Skiforeningen skriver på sine sider at de har begynt å preparere løyper i marka – men dessverre ikke hos oss. Mens vi venter på at skispor inn til blant annet Mariholtet, kan man glede seg over gode skiforhold i Lillomarka arena.

– Å våkne til et nydelig hvitt teppe av snø på første dag i juleferien kan gi noen og enhver julestemning, vi som ønsker oss skiføre til jul er intet unntak. Det har kommet 5 til 12 cm med lett snø og er vi heldige kan vi få mer i løpet av dagen. Om det kommer som hvitt gull eller er grått og vått, vil nok variere stort.