HØSTER ROS: Malene og Maren Helgø ble norgesmestere i double og generalsekretæren i Norges Tennisforbund, Alexander Kjær, har latt seg imponere av fremgangen til Furuset Tennis. (Foto: AKB News/Andreas Kristoffer Berge) Foto:
HØSTER ROS: Malene og Maren Helgø ble norgesmestere i double og generalsekretæren i Norges Tennisforbund, Alexander Kjær, har latt seg imponere av fremgangen til Furuset Tennis. (Foto: AKB News/Andreas Kristoffer Berge) Foto:Bilde 1 av 1

Slik forklarer de Furuset-suksessen

Furuset Tennis slår knockout på konkurrentene på damesiden. Norges Tennisforbund peker på miljø og samhold når de skal forklare den store suksessen.

– Det er vanskelig for meg å peke på en konkret faktor, men det er tydelig at Furuset Tennis er ekstra flinke til å skape et godt miljø og lagfølelse. Samtidig har de veldig dyktige trenere i klubben, skryter Alexander Kjær som er generalsekretær i Norges Tennisforbund.