Ekteparet Monica og Sten har flere fine ruteforslag i nærområdet på Furuset, men når de blir bedt om å velge seg ut én rute hver - så ser det slik ut. Sten har valgt seg en runde i Alnaparken langs Alnaelva rundt ridesenteret og på oversiden av idrettsbanen langs bedriftene som ligger mellom parken og Prof. Birkelands vei. Monicas favoritt er opp Lerkeveien og til Ulsholtveien, til kirken og ned til Furuset skole, gjennom aktivitetsparken og forbi senteret - før hun løper inn i Verdensparken og holder seg på stien på oversiden før hun kobler seg på Ulsholtveien igjen.
Ekteparet Monica og Sten har flere fine ruteforslag i nærområdet på Furuset, men når de blir bedt om å velge seg ut én rute hver - så ser det slik ut. Sten har valgt seg en runde i Alnaparken langs Alnaelva rundt ridesenteret og på oversiden av idrettsbanen langs bedriftene som ligger mellom parken og Prof. Birkelands vei. Monicas favoritt er opp Lerkeveien og til Ulsholtveien, til kirken og ned til Furuset skole, gjennom aktivitetsparken og forbi senteret - før hun løper inn i Verdensparken og holder seg på stien på oversiden før hun kobler seg på Ulsholtveien igjen.Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Elsker å jogge, og har gjort det hver dag i fem år: – Her er ekteparets favorittruter

For Monica og Sten Erland Hermundstad startet det hele med en enkel utfordring fra en venninne. Nå, fem år senere, har ekteparet fra Furuset løpt hver eneste dag – uten unntak.

Avisa møtte dem i høstsola i Alnaparken for å høre om veien fra lav motivasjon til dedikasjon, hvordan løping har blitt en livsstil, og hvordan det har knyttet dem nærmere hverandre.

Kommentarer