NÅ ER MAN I GANG: Jonas Gahr Støre (Ap) fikk ta det første slaget i rivningsarbeidet på Kloden teater. Bak står stortingsrepresentant Kamzy Gunaratnam (Ap), som også bor i området.
NÅ ER MAN I GANG: Jonas Gahr Støre (Ap) fikk ta det første slaget i rivningsarbeidet på Kloden teater. Bak står stortingsrepresentant Kamzy Gunaratnam (Ap), som også bor i området.Bilde 1 av 6

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Jonas Gahr Støre slår et slag for Kloden, men sier ikke noe om alternativet med Nationaltheatret til Økern

Kloden teater skal rives innvendig og bygges opp til splitter nytt teater og produksjonslokale. Rivingen starter for alvor fra september, men statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) klarte ikke å holde seg unna. Han fikk derfor æren av å slå det aller første slaget for nye Kloden teater.

Med hjelm, gul jakke og slegge dundrer Jonas Gahr Støre slegga inn i veggen med den passende påskriften «Ikke la stå!» Det sørger Støre for at den ikke gjør lenger, og etter bare et par-tre slag er det et solid hull i veggen oppe på loftet som fram til nå har vært både øvingslokaler, oppbevaring og rundt juletider scene for «Trikken til Nordpolen». Nå skal alt rives for å gi plass til nye Kloden teater.