GJORDE KNALLKJØP: Marie Lemme har nettopp flyttet inn i ny leilighet på Tonsenhagen og trengte en blomstervase. Der gjorde hun et knallkjøp! (Foto: Tom Evensen).
GJORDE KNALLKJØP: Marie Lemme har nettopp flyttet inn i ny leilighet på Tonsenhagen og trengte en blomstervase. Der gjorde hun et knallkjøp! (Foto: Tom Evensen). FOTO: Tom EvensenBilde 1 av 5
POPULÆRE GLASS: De blå krystallglassene var bare objekt to som ble auksjonert ut, men allerede der ble det kamp. Etter å ha startet på 200 kroner endte den heldige vinneren opp med å få med seg alle seks hjem til rett under tusenlappen. (Foto: Tom Evensen).
POPULÆRE GLASS: De blå krystallglassene var bare objekt to som ble auksjonert ut, men allerede der ble det kamp. Etter å ha startet på 200 kroner endte den heldige vinneren opp med å få med seg alle seks hjem til rett under tusenlappen. (Foto: Tom Evensen). FOTO: Tom EvensenBilde 2 av 5
TRAVELT: Det var fullt i salen før auksjonsstart. (Foto: Tom Evensen).
TRAVELT: Det var fullt i salen før auksjonsstart. (Foto: Tom Evensen).Bilde 3 av 5
LOPPESJEF: Atle Lauvset har hatt en travel første dag på loppemarkedet, men kan i det store og det hele si seg fornøyd. (Foto: Tom Evensen).
LOPPESJEF: Atle Lauvset har hatt en travel første dag på loppemarkedet, men kan i det store og det hele si seg fornøyd. (Foto: Tom Evensen).Bilde 4 av 5
EKSKLUSIV LYSESTAKE: Kanskje den største juvelen denne lørdagen var denne lysestaken, som det allerede hadde kommet inn bud på før de hadde startet. (Foto: Tom Evensen).
EKSKLUSIV LYSESTAKE: Kanskje den største juvelen denne lørdagen var denne lysestaken, som det allerede hadde kommet inn bud på før de hadde startet. (Foto: Tom Evensen).Bilde 5 av 5

Marie gjorde knallkjøp på auksjonen til Tonsenhagen skolekorps

Marie Lemme har nylig flyttet til ny leilighet på Tonsenhagen med kjæresten og var en av flere hundre som hadde tatt turen til Tonsenhagen skole der musikkorpset arrangerte vårens store loppemarked. For Marie ble det et skikkelig blinkskudd!

– Jeg trengte en vase til å ha blomster i, og da jeg så denne tenkte jeg at den var ganske perfekt, sier den fornøyde loppe-handleren og ferske tonsenhagingen.

Etter å ha skrudd sammen hyller til stua, fant Marie ut at de trengte noe å ha på de hyllene. Som en blomstervase.

– Jeg kom hit nettopp, gikk inn til auksjonen, og kjøpte vasen, oppsummerer Marie.

For ikke bare klarte hun å finne en flott blomstervase til leiligheten, hun endte opp med å by på og vinne den på auksjon. Hun var ikke alene om å få tak i mange fine gjenstander til hjemmet denne helgen. Både lørdag og søndag krydde det av folk som ønsket å se på elektronikk, klær, bøker, møbler, finlopper og ting til kjøkkenet. For flere av dem ble det mange gode kjøp.

LOPPESJEF: Atle Lauvset har hatt en travel første dag på loppemarkedet, men kan i det store og det hele si seg fornøyd. (Foto: Tom Evensen).

Køsystem letter trykket

Tidligere har det vært sånn at man har stormet inn dørene sekundet klokka bikker 11 og dørene åpner. Slik er det ikke lenger på Tonsenhagen skolekorps sine loppemarkeder. I stedet har de fått på plass et køsystem.

– Køene har vært lange lenge før vi åpnet dørene i dag, sier loppesjef Atle Lauvset med et smil like før auksjonsstart lørdag.

– Nå slipper vi inn femti av gangen. Da får de mye mer ro til å se på tingene og hva vi har, og det blir ikke like mye kaos, forklarer han.

Erfaringen er foreløpig at det har gått greit. Selv om noen blir litt sure i køen, er loppejegerne stort sett temmelig blide når de kommer ut igjen.

– De skjønner hvorfor vi gjør det sånn, påpeker Lauvset.

TRAVELT: Det var fullt i salen før auksjonsstart. (Foto: Tom Evensen).