I helgen arrangerer Grorud Lions julemarked i Grorud samfunnshus. Dette er et tradisjonsrikt julemarked som Grorud Lions steller i stand hvert år. På julemarkedet finner man diverse håndlagde produkter som malerier, tekstiler og juledekor.
Erik Lund er på julegaveshopping – til både kona, andre heldige, og seg selv. Grorud Lions julemarked besøker han hvert år, noe Vipps-historikken, med gamle kvitteringer, er et tydelig bevis på.
– Vi har kjøpt masse. Både CD-plater, LP-plater og julepynt. Det ble til slutt to poser, smiler Erik.
Da avisa møtte på Erik hadde han nettopp gått til innkjøp av en liten julenisse. En tidlig julegave til kona Siri Gulbrandsen.
– Vi er her nesten hvert år. Her finner man mer tradisjonelle julegaver enn i butikken. Og så vet vi at kronene går til Lions´ arbeid, så man slår jo to fluer i en smekk, fortsetter han.
Hele helgen
Julemarkedet begynte på lørdag og fortsetter på søndag. Arne Eriksen i Grorud Lions er godt fornøyd når avisa ber om en liten kommentar og oppsummering av dagen.
– Det har gått veldig bra. Vi har mange på besøk og det kryr med spennende varer til gode priser. Det ser ut som folk hygger seg veldig.
Julemarkedet fortsetter på søndag, og da åpner dørene allerede klokka 11.
POPULÆRE MALERIER: Ved utstillingsområdet foran scenen har Høybråten maleklubb stilt ut sine malerier. Mange er allerede solgt, og nye bilder henges opp fortløpende.