DYKTIGE STALLARBEIDERE: «Kay» Kayakmar (f.v), Ifrah Iqbal, Sidar Yilmaz og Alend Sheker har stått skikkelig på ved Alna Ridesenter i tre uker og fått solid arbeidserfaring og fortjent lønn. Foto:
DYKTIGE STALLARBEIDERE: «Kay» Kayakmar (f.v), Ifrah Iqbal, Sidar Yilmaz og Alend Sheker har stått skikkelig på ved Alna Ridesenter i tre uker og fått solid arbeidserfaring og fortjent lønn. Foto:Bilde 1 av 1

Sommerjobb på ridesentret

De har skrubbet og vasket i tre uker, men Ifrah (15), «Kay» (18), Sidar (17) og Alend (19) har stortrivdes i stallen til Alna Ridesenter hvor de har sommerjobb gjennom bydel Alna i tre uker.

– Det er skikkelig kult å bruke høytrykksspyler. Den siste uka har vi de spylt, skrubbet og vasket alle veggene i ridehallen ved senteret. Ja, så har vi spylt hverandre litt med grønnsåpe også. Det er lov å ha det litt moro på jobb også, gliser «Kay» Kayakmar fra Lindeberg.