Her, 25 år senere, står Lasse Fjeld utenfor avishuset og viser stolt fram sin nye bil. I tråd med hans store lidenskap er det selvfølgelig en elbil det er snakk om. Lett er det også å se at det har skjedd et par teknologiske sprang siden sist han pratet med avisen.
Her, 25 år senere, står Lasse Fjeld utenfor avishuset og viser stolt fram sin nye bil. I tråd med hans store lidenskap er det selvfølgelig en elbil det er snakk om. Lett er det også å se at det har skjedd et par teknologiske sprang siden sist han pratet med avisen. Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Elbilenes reise fra skepsis til suksess: Lasse har vært med på hele reisen

For 25 år siden besøkte Lasse Fjeld avishuset med sin splitter nye elektriske Peugeot 106, som en av de første elbil-førerne i Norge. Dette var en tid da elektriske biler var et helt nytt fenomen, men Fjeld hadde stor tro på innovasjonen. Med tiden skulle det vise seg at hans elbil-tro hadde et reelt fundament som også skulle overta fremtidens veier.

 

Kommentarer