LANG AKEVITTKARRIERE:Rune Laugen ble i sin tid headhuntet til Arcus av Ivan Abrahamsen, som i sin tid overtok etter akevittlegenden Halvor Heuch. I mange år hadde de ansvaret for å utvikle akevittsuksessene til Arcus. Nå satser de med eget selskap og egen akevittproduktlinje. Foto:
LANG AKEVITTKARRIERE:Rune Laugen ble i sin tid headhuntet til Arcus av Ivan Abrahamsen, som i sin tid overtok etter akevittlegenden Halvor Heuch. I mange år hadde de ansvaret for å utvikle akevittsuksessene til Arcus. Nå satser de med eget selskap og egen akevittproduktlinje. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Rune fra Ammerud lager akevitt fra kjøkkenbordet

Rundt et kjøkkenbord i Ammerudgrenda har det blitt diskutert, planlagt, mikset og prøvesmakt akevitt. Resultatet har blitt et selskap som skal ta det norske akevittmarkedet med brask og bram.

La det være sagt med en gang - dette er ikke karer som driver med litt hjemmebrygging på si. Det er faktisk deler av «norsk akevittelite» som har slått seg sammen.