ØSTKANTEN INN: Mehmet Kaan Inan (H) vokste opp på Mortensrud, en del av Oslo som gjenspeiler en del av utfordringene man kjenner fra Groruddalen. Hans vei inn i Høyre var egentlig et lite opprør med status quo. FOTO: Caroline Hammer
Byrådets nye østkant-tilskudd: – Havnet litt tilfeldig i Høyre
Mortensrud-oppvokste Mehmet Kaan Inan (H) har fått sitt hittil største ansvar på jobbfronten. I midten av mars fikk han ansvar for en av de største og mest omfattende avdelingene i byrådet da han ble utnevnt til ny byråd for kultur og næring, en knapp måned før han ble far for første gang.
Byrådsavdelingen for kultur og næring har ansvar for alt fra parker og idrettsanlegg til reiseliv, tro og livssyn, skjenkepolitikk og gravplasser, i tillegg til det øvrige ansvaret for kommunens kultur- og næringspolitikk.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play