KRITISK: Pål Baltzersen er kritisk til Statens vegvesens beslutning om bom på sykkelveien. Han sier at det er lite sannsynlig at det går galt, men at konsekvensen nå det først gjør det er stor. Selv endte han på legevakta etter en kollisjon på denne sykkelveien i april i fjor. Foto:Bilde 1 av 2
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Nye reaksjoner på sykkelvei-bommene:
– Det skal ikke mye forstyrrelse til før det går galt
Pål Baltzersen i Stovnerkameratene og HSIL sier han ikke tror at Statens vegvesen har gjort en skikkelig konsekvensutredning av å ha bom på sykkelveien. I fjor vinter måtte han på legevakta etter kollisjon på sykkelveien.
Bommene Statens vegvesen har montert på sykkelvei 163 får flere til å reagere, og sist ut er mosjonist i HSIL og Stovnerkameratene, Pål Baltzersen. En gjeng med rulleskigåere bestående av han og andre medlemmer i de overnevnte idrettsforeningene bruker sykkelvei 163 ukentlig til trening. Men bommen og innsnevringen av veien har gjort det både ekkelt og ukomfortabelt å trene på sykkelveien.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play