BOM FAST: Lastebilen rørte seg ikke av flekken og selv med hjelp fra bergingsbilen fra Viking var det vanskelig å få det tunge kjøretøyet opp den grusete bakken der hjulene hadde sunket godt ned. Foto:
BOM FAST: Lastebilen rørte seg ikke av flekken og selv med hjelp fra bergingsbilen fra Viking var det vanskelig å få det tunge kjøretøyet opp den grusete bakken der hjulene hadde sunket godt ned. Foto:Bilde 1 av 1

Dramatisk start på lysvandringen

Ved 12-tiden torsdag formiddag kjørte en lastebil, full av lysutstyr, seg fast i grusveien mellom Grorud idrettspark og Grorudparken.

Lastebilens digre dekk sank ned i grusen og gjorde at det tunge kjøretøyet ikke fikk rygget opp igjen. Dermed måtte en bergingsbil fra Viking tilkalles og hjelpe lastebilen ved å dra den opp igjen. På siden satt lysansvarlig for lysvandringen, Lars Kjemphol, og fulgte situasjonen med knusende ro.