INTERESSERT: Fiskeriminister Elisabeth Aspaker (H) var svært engasjert da hun ble vist rundt på fabrikken. Foto:
INTERESSERT: Fiskeriminister Elisabeth Aspaker (H) var svært engasjert da hun ble vist rundt på fabrikken. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Hylles av fiskeriministeren:

Dreper lakse-lus med laser

Fiskeriminister Elisabeth Aspaker (H) var fra seg av beundring etter å ha besøkt bedriften Stingray Marine Solutions i Stålfjæra på Kalbakken. Firmaet har utviklet en banebrytende teknologi som dreper lakselus med laserstråler.

– Dette er kjempespennende. Fiskenæringen er i stor vekst og den skal bidra til å produsere mye mat til oss og resten av verden. Da er denne typen teknologi helt avgjørende, sier fiskeriminister Elisabeth Aspaker (H) som sist uke besøkte firmaet Stingray Marine Solutions i Stålfjæra på Kalbakken.