FLERE AVGANGER: Byrådsleder Raymond Johansen (Ap) er fornøyd med at flere heller setter seg på en buss eller t-banen enn i bilen. Foto:
FLERE AVGANGER: Byrådsleder Raymond Johansen (Ap) er fornøyd med at flere heller setter seg på en buss eller t-banen enn i bilen. Foto:Bilde 1 av 1

Tallene for antall kollektivreisende øker:

– Flere setter igjen bilen hjemme

Sammenlignet med januar i fjor var det i januar i år mer enn 500.000 færre bilpasseringer gjennom bomringen. Det får byrådsleder Raymond Johansen (Ap) til å trekke på smilebåndet.

- Det viser at politikken virker. Vi vil gjøre det lettere for folk å ta klimavennlige valg ved å øke tilgjengeligheten og frekvensen for t-banen. At antall passeringer gjennom bomringen har gått så kraftig ned som den har gjort, er veldig gledelig å se, sier han.