GITT RESULTATER: Med unntak av Bydel Bjerke ligger Groruddals-bydelene i smittetoppen i Oslo. Hardest rammet er Stovner der smittetallet per tusen innbygger snart er på fem. Men de siste ukene har Helseetaten registrert færre tilfeller i Groruddalen, og smittevernoverlege Tore Steen sier til avisa at Groruddalen har nådd smittetoppen. Foto:Bilde 1 av 1
Groruddalen og Bydel Stovner hardest rammet, men...
Smittetoppen ser ut til å være nådd
Bydel Grorud, Alna og Stovner er blant de hardest rammede i korona-epidemien, men nå viser tallene at tiltakene har begynt å virke, og pila peker i riktig retning.
Tall fra Helseetaten viser at Groruddals-bydelene nådde en smittetopp rett før påske. I Bydel Stovner og Grorud ble det i uke 13 registrert henholdsvis 49 og 26 smittetilfeller, det høyeste så langt. Bydel Alna og Bjerke nådde toppen uka etter med 55 og 28 tilfeller på én uke.
Torsdag uke 16 sier smittevernoverlege Tore Steen følgende til Akers Avis Groruddalen:
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play