SAMLET TIL FEST: Prisvinnere, klubbvenner, støttespillere og avisa feiret idrettsprisene for 2025. Bak f.v.: Mia Røkke Holm, Magne Dokken, Jan Willy Dahlen fra Stovner SK, Ruben Gines fra Sparebank 1 Østlandet. Foran: Terje Johnsen og Felicitas Domajeva fra Oslo Bryteklubb, Espen Myrbakken, Khalid Mohammed Hassan og Mariann Staxrud Utstumo fra Stovner SK.Bilde 1 av 7
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Idrettsprisene for 2025:
Ildsjeler og vinnervilje da Groruddalens idrettspriser ble utdelt
Scenen var satt i avishuset på Grorud da idrettsåret 2025 skulle oppsummeres, med granitt på veggen og gull i blikket. Alt fra store prestasjoner og høye mål til trofast innsats og varme hjerter fikk plass i de velfortjente hyllestene.
Biblioteket i avishuset var kledd i festdrakt da Idrettsprisene for Groruddalen 2025 skulle deles ut. En tradisjon i regi av Akers Avis Groruddalen som går helt tilbake til 1959. Veggene var dekket med helsider og dobbeltsider om prisvinnerne. Og midt i veggen ligger et stort stykke Grorud-granitt, som på mange måter kan symbolisere prisvinnerne på hver sin måte. Årets idrettsleder Espen Myrbakken er en urokkelig støtte i Stovner SK. Årets utøver Felicitas Domajeva er en steinhard bryter som allerede har begynt å klatre opp på internasjonale seierspaller.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play