AVSLAPPET I PASSENDE KOMITÉ: Jan Bøhler (Ap) går inn i sin fjerde periode på Stortinget. Han er avslappet, men også tent på oppgavene han har fått i komiteen som passer som hånd i hanske; justiskomiteen. Han har allerede begynt arbeidet. Foto:
AVSLAPPET I PASSENDE KOMITÉ: Jan Bøhler (Ap) går inn i sin fjerde periode på Stortinget. Han er avslappet, men også tent på oppgavene han har fått i komiteen som passer som hånd i hanske; justiskomiteen. Han har allerede begynt arbeidet. Foto:Bilde 1 av 1

Stortingsrepresentantene fra Groruddalen:

– Jeg er der jeg vil være

Selv om Jan Bøhler (Ap) har gått i stortingsgangene i flere år, betyr ikke det at han ikke er tent for en ny periode. Nå skal han inn i justiskomiteen – som passer ham som hånd i hanske.

- Jeg fikk den komiteen jeg ønsket meg aller mest. I justiskomiteen har jeg allerede avklart mine arbeidsoppgaver. Jeg skal jobbe med kriminelle gjenger, organisert kriminalitet, forebygging av dette, følge opp politiets forebygging av kriminalitet blant ungdom, radikalisering og ekstremisme, og tiltak mot æresvold og sosial kontroll, sier han.