GREI KONTROLL: Stasjonssjef John Roger Lund forteller at politiet har relativt god kontroll på sakene i Bydel Bjerke. Bydelsutvalget, her med Torstein Winger (Ap) og nestleder Brith Dybing (Ap), lyttet med store ører. Foto:
GREI KONTROLL: Stasjonssjef John Roger Lund forteller at politiet har relativt god kontroll på sakene i Bydel Bjerke. Bydelsutvalget, her med Torstein Winger (Ap) og nestleder Brith Dybing (Ap), lyttet med store ører. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bjerke bydelsutvalg:

Kriminalrapport om Bjerke-ungdom

Stasjonssjef John Roger Lund på Stovner politistasjon troppet opp med SaLTo-koordinator May-Britt Gunnaleite i bydelsutvalgsmøte for å informere bydelspolitikerne om Bjerke-ungdommen.

BU-møtet torsdag 6. oktober var et rolig møte. Det hele startet med åpen halvtime der stasjonssjef John Roger Lund på Stovner politistasjon innledet om nærpolitireformen som er rett rundt hjørnet. Akers Avis Groruddalen har tidligere skrevet at man ønsker seg Stovner politistasjon som hovedsete for bydelene i øst og nord. Lund kan bekrefte at forslaget er igjennom nåløyet og at politimesteren har foreslått dette. Forhandlingene pågår fremdeles. Ellers er det lite som skiller seg ut for Bjerke-ungdom.