<em class="nf-o-text--italic"><strong class="nf-o-text--strong">KOMMER MED PENGER:</strong> Fraksjonsleder Maren Malthe-Sørensen (H) og byråd for byutvikling Bård Folke Fredriksen (H) kommer med groruddals-midler som sikrer at byggingen av Linjeparken kan ta til før jul.
</em> Foto:
KOMMER MED PENGER: Fraksjonsleder Maren Malthe-Sørensen (H) og byråd for byutvikling Bård Folke Fredriksen (H) kommer med groruddals-midler som sikrer at byggingen av Linjeparken kan ta til før jul.
 Foto:Bilde 1 av 1

Nå kommer omsider Linjeparken

Før jul begynner Oslo kommune å bygge Linjeparken på Stovner. Samtidig lover eierne av Stovner senter å fullføre planene om å lage et attraktivt torg som blant annet skal by på urbane serveringssteder.

Tildelingen av kommunens Groruddals-midler for 2014 er klare. 24 millioner øremerkes oppstarten prosjektet Linjeparken, som er den fjerde og siste bydelsparken i regi av Groruddals-satsingen.