ØNSKER SEG FLER: Stasjonssjef John Roger Lund på Stovner politistasjon ønsker seg alltid flere folk i ordensavdelingen, men forteller at det ikke er noen varsellamper som blinker helt ennå.
 Foto:
ØNSKER SEG FLER: Stasjonssjef John Roger Lund på Stovner politistasjon ønsker seg alltid flere folk i ordensavdelingen, men forteller at det ikke er noen varsellamper som blinker helt ennå.
 Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Debatt om politibemanningen:

Nedgang i ordenspolitiet på Stovner

Jan Bøhler (Ap) er bekymret for politibemanningen blant ordenspolitiet. Stasjonssjef John Roger Lund på Stovner skulle gjerne vært enda mer synlig ute i gatene, men ser ingen akutte faresignaler – ennå.

Onsdag 20. januar stilte Jan Bøhler spørsmål til justis- og beredskapsminister Anders Anundsen (Frp) i muntlig spørretime på Stortinget. Saken går ut på at justisministeren fra før av har sagt at Oslo har hatt en økning i antall politifolk, og har vektlagt et synlig politi i nærmiljøene, men Bøhler har fått et annet virkelighetsbilde etter å ha snakket med flere politifolk på stasjoner i Oslo om bemanningssituasjonen. På Stovner har de siden 2010 hatt en nedgang i ordensavdelingen på 17,8 prosent. Stasjonssjef John Roger Lund på Stovner forteller at han gjerne skulle ansatt flere.