PLAN FOR NEDRE ROMMEN: Her ser vi EBYs tenkte planprogram for nedre Rommen (sort stiplet linje). Den blå stiplete linjen er potensielle føringer for Tokerudbekken. Det røde området er «usikkerhetssonen» knyttet til Fossumdiagonalen. (Illustrasjon: EBY) Foto:Bilde 1 av 2
For å se disse bildene må du ha et abonnement
Nytt forslag til utbygging på Nedre Rommen:
Plass til 5000 boliger
Plan- og bygningsetaten har nå lansert et nytt forslag til planprogram for Nedre Rommen. Forskjellen fra det forrige utkastet er at man nå tar høyde for den forgjettede Fossumdiagonalen – uansett om den blir noe av eller ikke.
Akers Avis Groruddalen har flere ganger tidligere skrevet om de store utbyggingsplanene på Nedre Rommen, der man ønsker å gjøre om de svære logistikk- og lagerområdene til et nytt byområde, med boliger, næring, handel og offentlige tjenester. Planprogrammet var også på høring høsten 2016, men er nå altså revidert med utgangspunkt i en fremtidig Fossumdiagonal.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play