Etter at selve årsmøtet for medlemmene er over, åpner Groruddalen Miljøforum (GM) dørene for alle klokka 18.45. To viktige punkter står på planen. Først skal GMs hederspris for 2023 deles ut, før Ivar Johnsen forteller om bompengerapporten han har utarbeidet for miljøforumet.
IAJ Consulting ved Ivar Johnsen har utarbeidet rapporten på bestilling fra Groruddalen Miljøforum. Han kommer på tirsdag for å snakke om hva funnene viser. I rapporten kom det tydelig fram at bomstasjoner i Oslo øst bringer inn langt mer enn det bomstasjonene i Oslo vest gjør.
Han vil fortelle hvordan han har jobbet med rapporten, og det blir også åpnet for spørsmål og debatt i salen i etterkant. Møtet finner sted i Grorud flerbrukshus, Grorudveien 7.
Dette er en gyllen mulighet for alle til å få et innblikk i hvordan bompengene som samles inn i Groruddalen faktisk brukes. Oppfordringen er klar: Møt opp og ta del i viktig læring om hvordan finansieringen av byutviklingsprosjekter innrettes i Oslo og Groruddalen.