I FARTA: Viktor Sinding-Larsen og hundene fikk virkelig opp dampen, parkerte de regjerende verdensmesterne og sikret seg EM-billett. (Alle foto: Audun Morgestad.) Foto:
I FARTA: Viktor Sinding-Larsen og hundene fikk virkelig opp dampen, parkerte de regjerende verdensmesterne og sikret seg EM-billett. (Alle foto: Audun Morgestad.) Foto:Bilde 1 av 1

Braksuksess i sledegrenene: Klare for EM

Hundekjørerne Viktor og Linn Beate Sinding-Larsen fra Lunden har vunnet det meste som det går an å vinne både på barmark og på snø med ski under bena. I helgen forsøkte de seg i både 2-spann og 4-spann. Resultatet ble både gull, utklassing av de regjerende verdensmesterne og grønt lys i sledegrenene til EM i Falun i februar.

– En utrolig morsom helg for vår del hvor hundene løp fantastisk og alt stemte for oss. Nå begynner vi virkelig å føle oss som ordentlige hundekjørere, ler Viktor og Linn Beate Sinding-Larsen.