NÆRMER SEG: Hovedleder Richard Pedersen og Grorud IL har i løpet av helgen mottatt en rekke forespørsler fra folk som vil bli den nye hovedtreneren i Grorud IL. Nå sitter de igjen med fem kandidater som de ønsker å se nærmere på. Foto:
NÆRMER SEG: Hovedleder Richard Pedersen og Grorud IL har i løpet av helgen mottatt en rekke forespørsler fra folk som vil bli den nye hovedtreneren i Grorud IL. Nå sitter de igjen med fem kandidater som de ønsker å se nærmere på. Foto:Bilde 1 av 1

Fra 50 søkere til fem kandidater for GIL:

Har skilt klinten fra hveten

Etter at Eirik Kjønø forrige uke valgte å forlate jobben som hovedtrener i Grorud IL til fordel for å bli assistent i Stabæk, har Grorud IL opplevd en voldsom interesse for den ledige trenerjobben. Nå har de skilt klinten fra hveten og sitter igjen med fem kandidater de ser nærmere på.

– Pågangen har vært enorm. Over 50 trenere fra hele Europa, fra topptrenere til guttunger, har tatt kontakt med oss i håp om å bli den nye hovedtreneren. Nå har vi brukt denne uka på å sile kandidatstokken. Vi sitter igjen med fem trenere vi synes er spennende og som vi ønsker å se nærmere på, sier Richard Pedersen til Akers Avis Groruddalen. Hovedlederen i Grorud IL har hatt det svært hektisk etter forrige ukes sjokkbeskjed. Nå går klubben inn i den avgjørende fasen hvor de skal bestemme hvem som blir den nye hovedtreneren.