VIL IKKE GÅ HER: Ragnar Torgersen i Groruddalen Miljøforum og Vidar Berget i Alnaelvas Venner mener at ingen kommer til å følge den planlagte turveien langs Alfasetveien. De vil heller bygge en ny gangvei inne på Alfaset gravlund. Foto:Bilde 1 av 1
– Ingen vil gå tur her
Alnaelvas venner og Groruddalen Miljøforum mener «ingen» kommer til å gå tur langs den sterkt trafikkerte Alfasetveien. I stedet mener de at turveien, som følger Alnaelva, bør gå inne på Alfaset gravlund. Det kommer neppe på tale, sier byrådet.
I dag forsvinner Alnaelva i kulvert ved Nedre Kalbakkvei, før den dukker opp igjen i Terminalveien - et godt stykke inne på industriområdet. Som en del av reguleringsplanen for Posten-Brings nye godssenter på Alnabru er det lagt opp til at turveien langs elva skal gå langs Alfasetveien. Denne veien skal etter hvert utvides til fire felt for å gjøre plass til den ventende tungtrafikk-veksten på Alnabruterminalen.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play