KLARE TIL KAMP: Mandag 11. september blir det avgjort hvem som skal styre landet videre. Statsminister Erna Solberg og Yassine Arakia fra Alna bydel er klare til kamp - og går til kamp med skole og integrering som kjernesaker. De mener at arbeid og yrkesdeltakelse er svaret på det meste. Foto:Bilde 1 av 2
For å se disse bildene må du ha et abonnement
VALG 2017:
– Alle som sier integreringen har gått dårlig, tar feil
Statsminister Erna Solberg og Yassine Arakia fra Alna ønsker å løfte fram Høyres skole- og integreringspolitikk på tampen av valgkampen. For Høyre er arbeid svaret på det meste, og skole er den viktigste sosiale utjevneren.
For Høyre henger skole og integrering sammen hånd i hånd. Den siste tiden har avisoverskriftene vært preget at Sylvi Listhaugs (Frp) tur til Rinkeby i Sverige, og venstresidens (samt noen borgerlige) representanters svar på det ved å dra opp til Groruddalen på en omvisning. Erna Solberg mener integreringen i Norge går bedre enn i mange andre land, men at man fortsatt har en vei å gå.
Kjære leser!
Logg deg inn og les
Meld deg på nyhetsbrevet vårt og få oppdateringer rett i innboksen.
Appen «Groruddalen» laster du ned fra App Store og Google Play