VETERAN: Anne Kaarud sto bak disken under loppemarkedet til Maud Lions på Tveten gård – og det har hun gjort mange ganger før.
VETERAN: Anne Kaarud sto bak disken under loppemarkedet til Maud Lions på Tveten gård – og det har hun gjort mange ganger før. FOTO: Tom EvensenBilde 1 av 6

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Da Lions inviterte til loppemarked på Tveten gård, strømmet nabolaget til. En av dem kjøpte seg en skjorte

Hvor ellers kan du gå rett fra treningsøkta for å kjøpe en frimerkesamling til en femtilapp, en brukt penskjorte og et nasjonalromantisk landskapsmaleri? Det krydde av både loppejegere og herlige misforståelser da Tveten gård ble forvandlet til nabolagets største gjenbrukseldorado.

Lions Club Oslo/Maud arrangerer årlige loppemarkeder, og lørdag sto de klare på Tveten gård med det aller meste du kan forvente å se på et loppemarked. Bøker, leker, tepper, malerier, elektronikk, servise og julepynt er å se i lokalene. Det vrimler av brukt-entusiaster rundt klesstativene, og en av dem som har tatt turen er Melina Mehr.