GODT OPPMØTE: Mange hadde tatt turen til Linderud senter for å være med på torsdagens folkemøte om rasisme og omvendt rasisme. Foto:
GODT OPPMØTE: Mange hadde tatt turen til Linderud senter for å være med på torsdagens folkemøte om rasisme og omvendt rasisme. Foto:Bilde 1 av 5

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Groruddalstinget: Hvordan kan man forebygge rasisme, og er «omvendt rasisme» et problem?

Opplevelser og møter med hverdagsrasisme og fremmedfrykt, politiets arbeid med å inkludere maktpersoner til å bygge broer, og en etnisk splittelse i Oslo by var noe av innholdet da Groruddalstinget inviterte til folkemøte om rasisme og «omvendt rasisme».

Groruddalstinget var nok en gang samlet på Linderud senter. Denne gangen var det temaet rasisme og «omvendt rasisme» som skulle diskuteres. Men det startet i det særdeles hyggelige sporet med musikkinnslag av Eirin.