UTVIKLING AV ROMSÅS: Grorud bydelsutvalg satte av tid til å høre folkets bekymringer og tanker om Romsås. Først ut var Steinar Hansgaard, styreleder i Ravnkollen borettslag og i Romsås Vaktmestersentral. Foto:
UTVIKLING AV ROMSÅS: Grorud bydelsutvalg satte av tid til å høre folkets bekymringer og tanker om Romsås. Først ut var Steinar Hansgaard, styreleder i Ravnkollen borettslag og i Romsås Vaktmestersentral. Foto:Bilde 1 av 2

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Bydelsutvalgsmøte i Grorud:

Mye å ta tak i da Romsås sto på dagsordenen

Uønsket besøk, manglende universell utforming, savn etter møteplasser og gangbroa på Romsås sto på agendaen da Grorud bydelsutvalg flyttet møtet til Romsås nærmiljøsenter og ga beboerne mikrofonen.

– Jeg tror jeg snakker på alles vegne når jeg sier at vi liker oss godt her. Vi har pusset opp blokkene med nye fasader og lagt inn felles varmtvann, og det er et aktivt organisasjonsliv. Beboerne er engasjerte og opptatt av å skape gode bomiljø. Likevel kommer vi ikke unna at vi har hatt en del utfordringer her, sier Steinar Hansgaard, styreleder i Ravnkollen borettslag og i Romsås Vaktmestersentral.