Lyset kommer på igjen, badet skal ikke legges ned - presiserer byrådet i dette innlegget.
Lyset kommer på igjen, badet skal ikke legges ned - presiserer byrådet i dette innlegget.

Lyset er ikke slukket for godt - byrådet presiserer:

– Romsås bad skal ikke legges ned

I Akers Avis Groruddalen fremstår det som at byrådet har foreslått å legge ned Romsås bad. Det er feil.

Vi kan starte med hvorfor det i det hele tatt har dukket opp som et tema: Oslo kommune står midt i en prosess som kalles Effektiviseringsprogrammet. Kort fortalt er det eksterne konsulenter som har undersøkt om det er muligheter for mer effektiv drift og bedre ressursbruk, i en tid med strammere budsjett. Dette gjelder alle sektorer, også byrådsavdelingene. Byrådet skal gå gjennom rapportene for å vurdere hvilke forslag som skal tas videre, hvilke som ikke er aktuelle og om enkelte områder krever mer utredning.

I rapportene er nedleggelse av Romsås bad et foreslått tiltak. Rapporten ligger åpent på nett, så alle kan lese hvorfor dette er forslått og hvilke konsekvenser de eksterne konsulentene mener dette vil ha, helt overordnet.

Romsås bad er et tiltak byrådet ikke går videre med, så badet kommer ikke til å stenge. Vi er helt enige i at Romsås bad er viktig, både for folkehelse, svømmeopplæring og nærmiljøet.

Idrettsbyråd Anita Leirvik North

Flere saker om Romsås Bad den siste tida

Romsås bad foreslått lagt ned: – Virkelighetsfjernt

Romsås bad: Utgiftspost eller sosialpolitisk kinderegg?

Byråden greier ikke svare konkret om planene for Romsås bad: – En stor gjennomgang

Årsmøtet i Grorud Rødt: – Romsås bad må bestå som offentlig tilbud