I RUTE: Sveivas innebandydamer er i rute til å komme seg til NM-sluttspillet etter storseieren over Ull/Kisa. Foto: Tom Evensen
I RUTE: Sveivas innebandydamer er i rute til å komme seg til NM-sluttspillet etter storseieren over Ull/Kisa. Foto: Tom EvensenBilde 1 av 1

Nærmer seg målet:

Sveiva-damene over streken

Sveivas innebandydamer filleristet tabelljumbo Ull/Kisa og dro i land en finfin 11-målsseier i Rommenhallen på lørdag. Med det spratt de også opp over streken til 4. plassen som gir rett til NM-sluttspillet.

– Utrolig deilig å hente hjem denne seieren og klatre opp på sluttspillplass. Det gir oss akkurat den motivasjonen og ekstra drivkraften vi trenger nå på tampen av sesongen, sier Maria Rebecka Härnlund. Sveiva-kapteinen smilte fra øre til øre etter lørdagens storseier hjemme mot tabelljumbo Ull/Kisa. Med de tre poengene klatret nemlig groruddølene opp til 4. plassen som gir rett til å være med i NM-sluttspillet om noen uker.