Mari Rise Knutsen

UNDRER SEG: Tamina Sheriffdeen Rauf skrev i vinter en refleksjon om naboskap. «Jeg vil så gjerne si hei, men har ingen å hilse på. Jeg vil så gjerne at noen skal låne mel, men ingen banker på», lød en av formuleringene.

Tamina (27) flytta til Kalbakken – men ingen sa engang hei

Abonnement
BARE Å STÅLSETTE SEG: Gruvelia var en risikabel skolevei i vinter, men bystyreflertallet stemte ned innbyggerforslagene for å bedre trafikksikkerheten. En kryssinnstramming og en fartshump er alt som står på Bymiljøetatens tiltaksliste - og man frykter en ny vinter med skumle situasjoner.

Bystyret ville ikke ha trafikksikkerhetstiltak på Ammerud

Abonnement
1961: I de årene var det vanlig at man gikk opp til Sangerparken ved Badedammen for et felles               arrangement. (Foto: Arbeider-bevegelsens arkiv)

Vi er i frontlinja – kampen fortsetter

Mari Rise Knutsen nådde ikke opp under Rødts landsmøte i helgen, og blir ikke ny partisekretær.

Nådde ikke opp som ny partisekretær

MARI RISE KNUTSEN: Blir hun Rødts nye partisekretær?
Mener Rødt har blitt for topptunge:

Vil ha Mari som ny partisekretær

Abonnement
VIKTIG SOLIDARITET: Mari Rise Knutsen (R) ble sjokkert og trist da hun forsto at egne partifeller hadde foreslått ikke å flagge under Pride. For henne er det viktig å vise solidaritet med alle minoriteter. (Foto: Stian Nybru)

– Regnbueflagget gir trygghet, stans det farlige hatet

Mari Rise Knutsen (R)
Nå er det Groruddalens tur! Eller…

I en tiårsperiode er det gjennom bommene i Groruddalen tatt inn 8 milliarder kroner uten at dalen har fått noe som helst tilbake