NYE LEKEAPPARATER I VENTE: Vera (11),  Frøydis (11), Emma (11), Jairah (11) og Aksheiy (11) kan nå juble over at de endelig får et lekeanlegg som passer for mellomtrinnet. Her sammen med Stian Kilde Aarebrot fra FAU og assisterende rektor Katrin Meløy på Veitvet skole Foto:
NYE LEKEAPPARATER I VENTE: Vera (11), Frøydis (11), Emma (11), Jairah (11) og Aksheiy (11) kan nå juble over at de endelig får et lekeanlegg som passer for mellomtrinnet. Her sammen med Stian Kilde Aarebrot fra FAU og assisterende rektor Katrin Meløy på Veitvet skole Foto:Bilde 1 av 3

For å se disse bildene må du ha et abonnement

For å se disse bildene må du ha et abonnement

Veitvet-foreldre har samlet inn 600.000 kroner til parkouranlegg

Elevene på mellomtrinnet på Veitvet skole savner passende lekeapparater i friminuttene. Foreldrearbeidsutvalget (FAU) har derfor tatt initiativ til å samle inn penger til et parkouranlegg. Hittil er 600.000 kroner samlet inn.

– Klatrestativ er det vi ønsker oss, eller egentlig det meste. Nesten hva som helst, for i dag er det kjedelig her. I friminuttene går vi rundt eller så leker vi «har’n» på benkene og gjemsel, men det er ingen steder å gjemme seg, sier Vera (11).